Při masážích jednám vždy individuálně a po dohodě s klientem volím účinnou a účelnou  metodu pro ošetření jeho těla a následně odstranění problému. Pokud je bez problémů snažím se působit relaxačně a tím přispět k jeho duševní  pohodě a rovnováze.


REGENERAČNÍ A REKONDIČNÍ MASÁZE

Masáže mají pozitivní dopad na celkový stav našeho organismu a posilují naše tělo i duši. Pravidelná masáž je také velmi dobrým doplňkem při jakékoliv fyzické aktivitě. Zvyšuje odolnost svalů, potlačuje vedlejší účinky cvičení (bolest, ztuhlost) a regeneruje svalstvo. V neposlední řadě se používá při rekonvalescenci po operacích a úrazech.
Kdy doporučuji:rekonvalescence po těžkých chorobách,chronická revmatická onemocnení,po některých úrazech a operacích - urychlí hojení,vadné držení těla,choroby pohybového aparátu Kontraindikace:těhotné ženy (speciálni masáz - ja neprovádím),onkologické onemocnění,akutní stav ( horečka, virová a bakteriální onemocnění),křečové žíly, záněty žil, tormbóza, bercévé vředy,poruchy krvácení,záněty - kloubů, ledvin, moč.měchýře, vaječníků, žlučníku,infekční onemocnění,asteroskleróza a osteoporóza


BREUSSOVA MASÁŽ
 

Je to citlivá, jemná, energická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické a duševní blokády. Breussovou masáží páteře se speciálními hmaty se oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.Kontraindikace:řídnutí kostí,osteroporóza,roztroušená skleróza,užívání antidepresiv


MASÁŽ HORKÝMI MUŠLEMI

 

Rituál pochází z tichomořských ostrovů Fidži. Ne nadarmo, se toto luxusní ošetření těla nazývá Královnou všech masáží. Nechte se i Vy hýčkat jako královna, kdy se ocitnete jakoby úplně v jiném světě. Zapomenete na každodenní stres a napětí, necháte se unášet vůněmi a prožitky při luxusní masáži horkými mušlemi, Vaše tělo a mysl budou relaxované. Masáž probíhá v zatmavené místnosti, s hořícími svíčkami, jemnou vůní a hraje příjemná relaxační hudba. Vy se však díky atmosféře a masáži horkými mušlemi necháte myšlenkách přenést na mořské pobřeží, kde zapomenete na starosti. Masáž horkými mušlemi je především ženskou záležitostí, kdy tato procedura začíná peelingem celého těla, následuje masáž mušlemi, která svým hladkým opracováním připomíná lávová kameny. Teplo z mušlí je po celou dobu konstantní a velmi příjemné. Tento rituál spojuje léčebny účinek cíleného prohřívání a intuitivní cílené masáže. Sálající teplo z mušlí ohřívá pokožku, uvolňuje zatuchlé svalstvo a energetické bloky v těle. Důkladné prohřívání svalstva pomáhá odstranit bolesti zad a šíje, navozuje harmonii a klid, tak důležitý pro odstranění únavy a celkového napětí.
Celkový rituál trvá 120 min. samotná masáž mušlemi 60-70 min.Před masáží je tělo ošetřeno tělovým krémem a peelingem. Při rituálu jsou použity produkty značky FIJI  KINESIOTAPING

Kineziotaping též kineziologické tejpování pochází od slova KINEZE - POHYBOVAT. V současné době zažívá tato technika bouřlivý nárůst ve všech oblastech sportu, regenerace a rehabilitace. Metoda je velice funkční při doléčení nebo udržení odblokovaného mista v uvolněném svalu. Výrazně urychluje léčení a odlehčuje svalovou zátěž.Svalový tejp :zvyšuje trvalý průtok krve a uvolňuje svalové napětí.Lymfatický tejp :celkově podporuje lymfatický systém a zamezuje opakované tvorbě lymfedému.Kontraindikace:alergie na tejpy,nezhojené jizvy,poraněná kůže,mateřská znaménka,bradavice,plísně,křečové žíly

REFLEXOLOGIE NOHY

Masáž chodidel jako lék i prevence

Cítíte se unavení a skleslí? Máte pocit, že se na vás povinnosti valí ze všech stran, vy jim nemůžete uniknout a stres vám už přerůstá přes hlavu? Nově nabízím masáž nohou, díky které vám brzy bude lépe.
Masáže nohou se těší obzvlášť dlouhé tradici. V Číně a Indii je provozovali starověcí lékaři již před více než 5.000 lety. Podobné praktiky byly rozšířené i ve starém Egyptě a Japonsku. V dnešní době je tato technika známá jako reflexní masáž chodidel. Metoda reflexní masáže vychází z poznatku, že každá oblast chodidla odpovídá určitému orgánu či oblasti těla. Pokud určitý reflexní bod na chodidle reaguje při masáži bolestivě, dává tím najevo, že příslušný orgán potřebuje posílit. Což pak můžeme podpořit cílenou masáží.Metoda reflexní masáže je neinvazivní a zklidňuje organismus bez nutnosti užívat léky.
Reflexní plošky na chodidle jsou energeticky i nervově propojeny s orgány. Při správné tlakové stimulaci jednotlivých reflexních zón lze odhalit zdravotní problémy, ale také snížit bolesti či celkově uvolnit organizmus. Zóny, které jsou na tlakové podráždění citlivější, signalizují nemoc nebo energetické oslabení. Tlaková masáž podporuje proudění energie a přispívá k obnově vnitřní harmonie.
Masáž chodidel plní hned dvě funkce současně. Jak diagnostickou, tak i léčebnou. Pokud některý orgán nefunguje tak, jak by měl, ucítíte při stlačení odpovídajícího reflexního bodu nepříjemný tlak, nebo dokonce bolest. Postižené místo je nutné rozmasírovat, bolest se bude postupně zmenšovat, časem úplně zmizí. Bolest reflexního místa nezpůsobuje vždy onemocnění příslušného orgánu, ale třeba špatné pohybové zvyklosti či nevhodně zvolenáobuv.
Aby byla masáž úspěšná, musí být prováděna v klidném a příjemném prostředí. Každá masáž je jiná, liší se dle potřeb a onemocnění daného člověka. Utišující (sedativní) masáž provádíme zlehka a pomalu, tlak pozvolna stupňujeme. Stimulační masáž, proti únavě adepresi, provádíme naopak rychle a silně.
Reflexní masáž nenahrazuje tradiční lékařské vyšetření a léčbu. Slouží zejména jako alternativa při léčbě chronických onemocnění, jako jsou bolesti zad, migrény, záněty dutin apod. Její velká síla je ale ověřena po staletí. Masáž pozitivně působí na celý organizmus, navozuje uvolnění a zmírňuje pocit únavy a stresu. Nejlépe je svěřit se do rukou odborného terapeuta, který Vás touto terapí odborně provede.
V případě jakýchkoliv pochybností, zda je pro Vás daná masáž vhodná či ne, je potřeba svůj zdravotní stav nejprve konzultovat s lékařem.Po masáži doporučujeme odpočinek (vyvarovat se namáhavé fyzické práci), zvýšit pitný režim (nejlépe čistá neperlivá voda) a nejíst tučná jídla.
Nezapomínejme se tedy dobře starat i o naše chodidla. Masáž je vhodné provádět jak preventivně, tak i pro zlepšení celkového zdravotního stavu. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme masáž provádět pravidelně a co nejčastěji. Nejlépe jedenkrát do měsíce. Reflexní masáž chodidel je vhodná pro všechny věkové kategorie.
Jak nám může reflexní masáž chodidla pomoci:
Kdy reflexní masáž chodidla nedoporučujeme:

 • účinná prevence
 • podporuje samoléčebné schopnosti těla
 • harmonizuje tělesný a duševní systém
 • zlepšuje obranyschopnost organismu
 • urychluje detoxikaci organismu
 • pomáhá odstranit nahromaděný stres
 • pomáhá ulevit od bolesti
 • pozitivně ovlivňuje krevní oběh, zlepšuje prokrvení
 • podporuje lymfatický systém
 • uvolňuje proud zablokované životní energie a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů
 • zlepšuje látkovou výměnu
 • zlepšuje spánek
 • pomáhá odstranit bolesti hlavy a migrény
 • pomáhá odstranit pocit těžkých nohou
 • řídnutí kostí, artritida, dna
 • po transplantaci orgánů
 • ženy v těhotenství, ženy v šestinedělí
 • plísňová onemocnění nohou
 • akutní stavy (horečka, viróza, záněty infekce,otoky)
 • trombóza
 • poruchy krvácivosti
 • vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • po poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu, po transplantaci
 • epilepsie
 • záněty žil na noze, kornatění tepen
 • stavy po mrtvici
 • porucha činnosti štítné žlázy
 • léky, které mají kontraindikační účinky